Suvi on aeg, mil tahame nautida ilusaid ilmu, käia kontsertidel ja festivalidel, reisida ning veeta aega sõprade ja perega. Kuid vahel võib suvine lõõgastumine ja lõbu kaasa tuua ootamatuid väljaminekuid. Siin on mõned nipid, kuidas hoida suvel oma rahaasjad kontrolli all.

1. Planeeri oma suvine eelarve

Esimene samm rahaasjade kontrolli all hoidmiseks on eelarve planeerimine. See tähendab, et pead mõistma, kui palju raha sa kavatsed suvel kulutada ja kust see raha tuleb. Kui ei tea, kust alustada, siis lihtne viis on alustada oma tavalisest kuueelarvest ja lisada suvised erikulutused, nagu reisid, festivalid või grillpeod.

2. Eelista oma toidu kaasavõtmist

Kui lähed kontserdile või festivalile, siis üks lihtne nipp raha säästmiseks on süüa enne kodust lahkumist või võtta enda toidud kaasa. Festivalide toidulettide hinnad võivad olla kõrged ja võivad teie eelarvet oluliselt suurendada.

3. Kasuta sooduspakkumisi ja grupioste

Suviste ürituste piletite hinnad võivad olla kallid, kuid mõnikord on võimalik neid osta soodushinnaga. Jälgi piletite müügikohti ja ürituste veebilehti sooduspakkumiste jaoks. Grupiostud või varajase ostja allahindlused võivad samuti aidata säästa. Samuti hakka jälgima Facebooki gruppe, kus kaubeldakse ürituste piletitega.

4. Säästa reisikulude pealt

Kui plaanid suvel reisida, proovi leida võimalusi, kuidas säästa reisikulude pealt. Varajane broneerimine, ühistranspordi kasutamine või ööbimine soodsamates majutuskohtades võivad aidata sinu eelarvet väiksemana hoida.

5. Ära unusta raha kõrvale panna

Ükskõik, kui hästi sa ka ei planeeriks, võivad suvel tekkida ootamatud kulud. Selleks, et olla valmis üllatusteks, pane iga kuu teatud summa raha kõrvale. See aitab sul tunda end rahaliselt kindlamana ja vältida stressi.

6. Raha säästmine kodus

Kuigi me kõik soovime suvel rohkem aega veeta väljas, on oluline meeles pidada ka koduseid kulusid. Väldi kuuma vee ja õhukondistsioneeride liigset kasutamist. Kasuta energiasäästlikke seadmeid ning ära unusta lampe kustutada, kui toast lahkud. Nende lihtsate meetmetega saad säästa raha oma igakuistelt arvetelt.

7. Suvine söögitegemine

Grillimine on suvel populaarne tegevus, kuid see võib kujuneda kulukaks, kui ostad iga kord uusi kallihinnalisi toiduaineid. Säästa raha, tehes suurema koguse toitu korraga ning kasutades jääke järgnevatel päevadel. Väldi ka impulssoste – enne poodi minekut koosta nimekiri vajalikest toiduainetest ja proovi mitte kõrvale kalduda.

8. Vabas õhus toimuvad tegevused

Suveürituste hinnad võivad olla kõrged, kuid on olemas palju tegevusi, mis on tasuta või mõistliku hinnaga. Näiteks võid korraldada sõpradega pikniku, minna matkama või külastada kohalikku randa või parki. Sellised tegevused võivad pakkuda palju lõbu ilma suurte kulutusteta.

9. Kasuta tasuta finantsplaneerimise tööriistu

Mõned rakendused ja veebisaidid pakuvad tasuta tööriistu eelarve planeerimiseks ja kulude jälgimiseks. Need võivad aidata sul paremini mõista, kuhu raha kulub, ja leida võimalusi säästmiseks.

***

Lõpuks võib juhtuda, et erinevate säästunippide kasutamisel jääb ikkagi rahast puudu. Kui vajad kiiret ja mõistlikku rahalist lahendust, on Raha24 alati sinu jaoks olemas, pakkudes paindlikke ja mõistlike tingimustega tarbimislaene. Oluline on meeles pidada, et laenu võtmine on suur vastutus ja seda tuleks teha ainult siis, kui oled kindel, et saad laenu kokkulepitud ajal ka tagasi maksta.

Sinu personaalne laenupakkumine ootab
Vaatan lisa