Näidake mulle eestlast, kes ei tahaks vähemalt kord aastas kodumaa tolmu jalgelt pühkida ning uusi kohti avastada. Seetõttu jagame alljärgnevalt mõningaid nippe, kuidas kindlustada endale just kõige parema hinnaga seiklus.

Kuna igatsus rändamise järele on kõigil suur, on ka hinnad hakanud nõudluse suurenemisega kasvama. See aga ei tähenda, et soodsad pakkumised oleksid kuhugi kadunud. Neid tuleb lihtsalt osata otsida ja seejuures ka omajagu kavalust mängu panna. Enne ostu sooritamist käi kindlasti läbi ka Välisministeeriumi ReisiTargalt veebilehelt, kuhu koondub kõik oluline info valitud riigist. Kindlasti sõlmi ebameeldivate üllatuste vältimiseks ka reisikindlustus, mis aitaks sind sihtkohas haigestumise korral.

Lennupileteid osta „salaja“

Mida see tähendab? Kuna enamasti küpseb kuhugi reisimise mõte peas pikalt ning lennureisi hindu ja sihtkohti otsitakse kõikjalt internetiavarustest, võib juhtuda, et ostu sooritama asudes on hind päris krõbe. Põhjuseks on enamasti „küpsised“, mis on salvestanud sinu veebis surfamise kohta infot, mida veebilehed võivad kasutada ja sulle tegelikust kallimat hinda kuvada. Eesmärk on jätta mulje suurest nõudlusest ning panna sind ilma jäämise hirmus kiiresti ostma. Selle vältimiseks soovitame arvuti brauseri otsinguajalugu kustutada või otsida pileteid inkognito ehk läbi salajase akna.

Jahi sooduskoode

Seda, et iseseisvalt reisi broneerimine on soodsam kui reisibüroo kaudu, teavad tänaseks vast juba kõik. Küll aga tasub alati otsida sooduskoode. Sageli jagatakse nende kohta värsket infot erinevates reisifoorumites. Abi võib olla ka suunamudijate tegemistel silma peal hoidmisest, sest nii mõnedki neist teevad koostööd erinevate reisifirmadega. Paljud reisibürood ja lennufirmad jagavad sooduskoode ka uudiskirjade kaudu, mistõttu ei tee paha ka neid endale postkasti tellida. Sama kehtib tegelikult ka hotellide kohta. Näiteks kuulutavad hotellid oma infokirjades sageli välja eksklusiivseid pakkumisi. Kindlasti tasub endale teha ka Booking.com keskkonnas Genius-konto, mille juba kõige madalam tase lubab 10-protsendilist soodustust, järgmised tasemed aga juba vastavalt kuni 15- ja 20-protsendilist allahindlust, tasuta hommikusööke ja kallimasse hinnaklassi kuuluvat tuba.

Mõtle kõigele

Leidsid soodsa hinnaga lennupiletid? Enne, kui nende eest raha välja käid, kontrolli, kas tegemist on tõesti vedamisega või on madalal hinnal ka põhjus. Sageli maanduvad need suurematest keskustest väga kaugel asuvatel lennuväljadel, kust soovitud sihtkohta saamine on keerukas ja halvemal juhul kulukam kui lennureis ise. Mitmed lennufirmad küsivad lisaraha ka iga lisaliigutuse eest, mis tähendab, et kui soovid kaasa võtta ka pagasit, ei olegi piletid enam nii odavad.

Usu ebaloogilisse

Kas teadsid, et nii mõnelgi juhul maksab edasi-tagasi lennupilet vähem kui üheotsapilet? Samamoodi küsivad laevafirmad sageli näiteks kruiisi eest vähem kui ühe suuna pileti eest. Seetõttu tasubki broneeringusüsteemides läbi proovida ka kõige ebaloogilisemana tunduvaid variante.

Veel kavalusi

Kombineeri erinevaid lennufirmasid ja transpordivahendeid. Euroopas reisides võib juhtuda, et kõige soodsamalt saad sihtkohta sobitades erinevaid lende või liikudes mõne osa reisist näiteks rongi või bussiga. Sageli on lennupiletid odavamad ka siis, kui reisi alustada või lõpetada argipäevadel, mitte nädalavahetusel. Samuti tasub uurida ka Riiast ja Helsingist väljuvaid lende. Tihti on sealsed reisid veel eriti hea hinnaga ning tänu bussi- ja laevaühendusele, ei ole sinna ka keeruline ja kulukas sõita.

Kindlasti tasub silm peal hoida ka sellistel veebilehtedel nagu reisidiilid.ee, top10reisipakkumised.com ja trip.ee kust leiab häid pakkumisi reisija, kes on aja suhtes paindlik. Viimaselt veebilehelt leiab ka omajagu soovitusi, mida teised on kasutanud.

Mida teha kui ikkagi veidi jääb puudu?

Kui soov maailma avastada on suur, siis võiks iga kuu panna kõrvale teatud summa, mis on mõeldud just nimelt selle hobi jaoks. Siiski tuleb arvestada ka sellega, et mõned sihtkohad ongi väga kallid ning kindlal perioodil reisides on sooduspakkumiste leidmine pea võimatu. Kui nii on, kuid rännusoov siiski suur, võib kaaluda Raha24 reisilaenu. Tegemist on tagatiseta väikelaenuga, mille kasutamise osas ei sea krediidiandja mingeid piiranguid. Kuna iga laen on finantskohustus, siis küsimuste korral soovitame kindlasti küsida nõu meie klienditoelt.

Sinu personaalne laenupakkumine ootab
Vaatan lisa