Muusika omab kõigi meie elus omamoodi rolli – kes naudib enam kontserte, kes filmide soundtracke, Spotify TOP playliste või hoopis laulurahvana ise duši all lõõritamist.

Nagu armastusest ja armuvalust, on ka raha võimust, võlust ja ohtudest loodud lugematul hulgal muusikateoseid. Toome Sinuni mõnusa variatsiooni meie lemmikutest rahalauludest!

Vaata, milliseid neist oskad peast kaasa laulda, millise sõnumit varem tähele pole pannud ja mis on uued lemmikud, mida ka oma igapäevasesse playlisti lisada?

PS! Soovid osaleda rahaloosis? Loe tingimusi artikli lõpust!

1. Aegumatu klassika: ABBA – Money, Money, Money

Selle laulu külmavärinaid tekitavad algusakordid ja refrääni põhifraasi “Money, money, money” tunneb ära une pealt. Silme ette kirgastub kohe kas aegumatu ABBA nelik või hoopis Mamma Mia muusikal. Laulusõnum aga viib meid rikaste võlumaailma ning selgitab üsna bravuurikalt, mida kõike rahaga teha saab ja kui mõnus oleks elu nii, et raha taskutest otsa ei lõppeks.

Huvitav fakt: ABBA superhitist on tehtud ka eestikeelne versioon. Sõnum on sama – kuidas “raha-raha-raha” aina päid pööritab. Muusika on igas keeles kaasahaarav ja nii võid pärast selle laulu kuulamist õhtu otsa vaid rahast mõelda. Oled ette hoiatatud!

2. Nublu: “Laiaks lüüa!”

“Annaks jumal meile leiba mida süüa ja veidi plekki Sinu peale laiaks lüüa” – kirjeldab päris hästi rahale lähenemise humoorikat külge. Mõnele ehk tuleb Nublu fraasidega “Narva maantee ühikas” ja “Ma homse kohta ei tea, aga täna maksan mina” isegi tudengiaeg meelde. Tudengid ja raha on ju omaette huumor!

Nali naljaks, ilmselt saab igaüks aru laulusõnade taha pandud puhast irooniat, mida Nublu enesekindla ja kaasahaarava mõminaga meie kõigini toob. Kuula mõttega kindlasti ka kõiki ülejäänud räpiriime – mõnus muie on garanteeritud!

3. Olav Ehala Nukitsamees: Rahalaul

Muinasjuttudes on tihti juttu rahapadadest, hõbemüntidest ja kuldmunadest. Ka Eesti tuntuimad muinasjutukollid Mõhk ja Tölpa inspireerusid oma loos rahast – nende sõnul on kuldmüntides nii õnn, armastus kui ka helge tulevik. Tõepoolest, kuld on aegumatu – ei hävine ei tules ei vees.

Nagu Nukitsamehe muinasjuttu, tasub ka sellesse laulu eelkõige hea huumori ja mõõduka tõsidusega suhtuda. Samas, mine tea! Ehk asub kaugel vikerkaare lõpus või paksus metsas maasikavälu taga tõesti mõni iidne kullapada, mida Mõhk ja Tölpa oma õnneliku elu hinnaga valvavad.

4. Maailmaränduri rahakott on just selline: Tommy Cash – Euroz, Dollarz, Yeniz

Rahakupüürid erinevad riigiti ja mitte keegi ei seleta seda trendi paremini, kui Mr Tommy Cash, kelle nimi juba käe rahakotist kupüüride järele otsima paneb. Elu on lihtne – olgu Sul taskus eurod €, USA dollarid $ või Jaapani jeenid ¥ .Kui Sul on sulli, on Sul põhimõtteliselt kõik võimalused!

Raha võim tugevamate valuutade korral on otsatu ja ei allu enam ammu otseselt riigipiiridele. Veel enam, kuld ja kupüürid on kolimas ka digikanalitesse. Needsamad jeenid oma pangaarvel saad täna vahetada füüsilist vormi omamata Bitcoini või näiteks Itaalia mägiküla poes kaardiga viibates maitsva gelato vastu.

PS: tervitame siinkohal ka vanameister Johnny Cashi, kes küll rahast otseselt ei laula, kuid oma nimega dollarimärgid $$ silme ette loob.

5. Kuidas raha kõlab? Shania Twain: Ka Ching

Natuke tõsisemal toonil kuid kaasahaaravalt laulab rahast ka Shania Twain. “Ka Ching” – kõlab nii mõneski kohas raha häälena: just nii kostub võidu hääl mängupõrgutes, kõlisevad sendid Sinu taskutes või kostub raha saavast kassaaparaadist. Tsing-tsing, ka-ching!

Raha pakub tõesti võimalusi, et oma elus edukas olla ja nagu kuningakass elada. Kui aga selle laulu sõnadesse süüvida, jääb lisaks raha häälele kõlama ka muster, mis tegelikult sel kuninglikul rikkusel meie õuele tulla ei lase. Teeni ja kuluta! Teeni ja kuluta, teeni ja kuluta on ühiskonna mantra… Murra sellest mustrist välja ning proovi “kulutamise” asemele mõni ägedam sõna leida. Näiteks “säästa” või “investeeri!” Ka “ka-ching” saab Sinu jaoks siis uue tähenduse!

6. Otsi võimalusi raha tegemiseks: Pet Shop Boys: Let’s Make Lots of Money

Mitu võimalust suudad Sina 5 minuti jooksul rohke raha tegemiseks mõelda? Pet Shop Boysi mahedatest retrohäältest kõlab fraas: “Mul on ajud (ja matemaatika-doktorikraad), Sul on välimus”, mis ilmselt toodab piiritult mõtteid. Laulu tuum aga jõuab faktini, et tegelikult on lugematu hulk võimalusi, mida kõike raha tegemiseks kasutada saab. Päris põnev igahommikune mõtteharjutus, mida praktiseerida ja ehk lisaraha teenida.

Ole loominguline ja leia oma võimalus. Jää aga lubatud piiridesse. Krimisarjadest ja heist- filmidest nähtud pangarööv just kõige mõistlikum mõte ei ole.

7. Popikuninga nägemus €£$. Michael Jackson: Money

Raha on nii kurioosne teema, et isegi popikuningas Michael Jackson ise on kupüüride auks laulu välja mõelnud. Teame, et tema enda suhted rahaga ei olnud alati suurepärased ja kuningas suri suurtes võlgades. Rahalaul kõlab aga mõnusalt meloodiliselt ja heas rütmis, kuid hoiatab inglikuues kuradi eest.

Fakt, et raha nimel ollakse õige summa korral valmis kõigeks, vastab ilmselt suures pildis tõele.Tõsine mõttekoht: kas tõesti saab kõigele reaalselt numbriga hinnalipiku külge panna?

8. Mõttekoht, millist elu naudid? Koit Toome: “Elu täie raha eest”

Eestlased on teada tuntud oma töökuse poolest. Viimasel ajal on töötegemine justkui uueks rahvusspordiks saamas. Oled ehk isegi tuttava küsimusele “Kuidas läheb?” vastanud lakooniliselt “kiirelt” ja samal ajal kedranud oma peas seda lõputut to-do listi, mis veel õhtul Sinu tähelepanu nõuab?

Koit Toome teeb oma hitis selgeks, et vahel oleme töötegemisse nii kiindunud, et unustame päriselt oma elu elada. Näeme vaid, mis toimub ekraani taga ja sotsiaalmeedias. Aga no mis elu see on, kui tsiteerida Hannaliisa Uusma hitti “Absoluutselt”

Oma aja raha vastu vahetamist tuleb hoida mõistlikkuse raamides. Kuskilt läheb see piir, mis nõuab ka oma töö viljade nautimist. Ära unusta elamist ja puhkamist, mis mõlemad on osa tervislikust töörutiinist!

9. Unistama! Barenaked Ladies: If I had a million dollars

Ilmselt on enamik meist vähemalt korra unistanud miljonärielust ja oma peas vähemalt 5 erinevat versiooni välja mõelnud, mida kõike selle miljoniga ära teeks. Kes ostaks maja, kes auto, kes unistab reisimisest ja kes head ja paremat täis külmkapist. Valikuid on mitmeid.

“If I had a million dollars” laul on väga hea ajugümnastika hommikukohvi kõrvale, et enda jaoks välja mõelda, mida selle miljoniga siis lõpuks peale hakata.

Mõnel korral proovi läheneda loominguliselt. Meist igaühel võib juba täna olla sadu miljoneid, kui see kõik õigesse valuutasse ja perspektiivi panna. Näiteks on miljon indoneesia ruupiat (IDR) ca 60 €. Kõik on suhteline!

10. Järgmine tase. Miljardär. Travie McCoy Billionaire ft Bruno Mars

Kui osa unistusi lõpeb pangaarvega, kus on 1 ja kuus nulli, siis “Billionaire” on järgmise taseme unistamine. Mis oleks, kui miljon on ajalugu ning kontojääk on hoopis 9 kohaline number? Siis oled Sa miljardär – nagu onu Robert Miki Hiire koomiksist… või Bruce Wayne Batmani saagast. Nii, et miks mitte lisada päevaplaani äge õhtusöök samasse liigasse kuuluva Hr Zuckenbergi või Oprahga?

Kõige parem viis miljardäriteekonna alguseks on oma eesmärgid paika seada ja tegutseda. Tutvu rahablogidega ja – tarkustega, alusta ettevõtluse või investeerimisega ning tee konkreetne plaan, kuidas oma pangaarvet suurendada.

Laenumakse kalkulaator

100 €
5000 €
5 kuud
60 kuud
Sinu kuumakse

Rahaloosis osalemise tingimused

Loosis 50 €!

Osalemiseks ei ole vaja teha muud, kui:

  • mine Raha24 Facebooki
  • leia üles „Rahalaulu“ postitus
  • anna kommentaarides teada, milline on Sinu rahalaul

Kampaania toimumise periood: 04.10-10.08.2021.

Rahaloos toimus 11.10.2021 ning võitjaks osutus:

  • Reelika I.

Palju õnne võitjale!

Kampaania tingimused:

1. KORRALDAJA

1.1. Kampaania “Rahalaul” (edaspidi Kampaania) viiakse läbi suhtlusvõrgustikus Facebook ning seda korraldab BB Finance OÜ kaubamärgiga Raha24 (edaspidi Korraldaja), registrikood 11306564, tegevusluba 4.1-1/62, aadress Pronksi 19, Tallinn.

2. KAMPAANIA PERIOOD

2.1. Kampaania toimub perioodil 04.10-10.10.2021 (edaspidi Kampaania periood).

3. KAMPAANIAS OSALEMISE REEGLID

3.1. Kampaania puhul on tegemist Eesti Vabariigis toimuva tarbijamänguga. Kampaanias ja loosimises osalevad kõik täisealised isikud, kes on andnud Kampaania kommentaariumis teada oma Rahalaulu, välja arvatud Korraldaja töötajad.

3.2. Kampaanias osaleja nõustub Kampaania reeglitega. Korraldaja jätab endale õiguse kustutada Kampaania kommentaariumist postitusi, mis on Korraldaja arvates ebasobilikud või mille avaldaja ei ole täisealine isik.

3.3. Osalemine alates 18. eluaastast.

4. AUHIND, AUHINNAFOND JA AUHINNA LOOSIMINE

4.1. Kampaania auhinnaks on 50 € (edaspidi Auhind).

4.2. Korraldaja selgitab võitja välja loosimise teel ja juhuslikkuse printsiibi alusel. Loosimine leiab aset 11.10.2021.

4.3. Auhinna üleandmiseks vajab Korraldaja järgmisi andmeid: võitja ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, isikukood (vanuse kontrollimiseks) ning pangakonto numbrit.

4.4. Võitja tehakse avalikult teatavaks Raha24 poolt avaldatud Kampaania postituses.

4.5. Korraldaja püüab võtta ühendust võitjaga personaalselt.

4.6. Kui Korraldajal ei õnnestu võitjaga kontakti saada Korraldajast sõltumatul põhjusel 3 (kolme) tööpäeva jooksul pärast võitja väljakuulutamist või kui võitja loobub auhinnast, ei vastuta Korraldaja Kampaanias osaleja auhinna üleandmisest kõrvalejäämise eest ja võib loosida uue võitja.

4.7. Välja loositud auhindade eest tasub riiklikud maksud Korraldaja.

4.8. Auhindu ei vahetata teist liiki auhinna vastu.

5. MUUD TINGIMUSED

5.1. Kampaania tingimused avaldatakse ja Kampaania viiakse läbi eesti keeles.

5.2. Kõik Kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadusandlusele.

5.3. Kõik Kampaaniaga seotud pretensioonid tuleb saata kirjalikult märkega „Rahalaul“ hiljemalt ühe (1) nädala jooksul pärast Kampaania perioodi lõppemist Korraldaja meiliaadressile turundus@bbfinance.ee.

5.4. Vääramatu jõu asjaolude ilmnemisel on Korraldajal ühepoolne õigus katkestada Kampaania ja jätta auhind välja loosimata ja võitjale üle andmata, teavitades sellest Kampaanias osalejaid koheselt Kampaania toimumiskohas.

5.5. Korraldaja töötleb osaleja isikuandmeid üksnes võitja väljaselgitamiseks ning auhinna kätte toimetamiseks, juhindudes Korraldaja isikuandmete töötlemise üldpõhimõtetest /link/.

5.6. Korraldaja lahendab pretensioonid 30 kalendripäeva jooksul alates pretensiooni laekumisest.

5.7. Kampaania kohta saab lisainfot Korraldaja klienditeeninduse numbrilt 662 0502 või meiliaadressilt turundus@bbfinance.ee.

Head loosiõnne!

Sinu Raha24