Esimesed soojad päikesekiired tuletavad ühtlasi meelde kevadist suurpuhastust ja kodu värskendamist. Kindlasti ei tohi seejuures unustada ka koduhoovi ja rõdu korrastamist.
Pista seemned mulda
Juba praegu võib hakata mulda pistma esimesi seemneid. Tegelikult võis selle tööga algust teha juba siis, kui aias kõrgusid lumevallid ja temperatuur näitas alla nulli. Istikute ümberistutamiseks on aeg küps aga siis, kui öösel enam ei külmeta ja päevalgi juba kraadid kindlalt plusspoolele jäävad. Ideaalne aeg on selleks aga mai alguses. Kui plaan on taimed aga avamaale sättida, siis sellega soovitame veidi oodata – muld peaks istutamisel soe olema. Selleks, et muld aga õigel hetkel istutusvalmis oleks, tuleb enne vana ja kuivanud umbrohi eemaldada ning sellega saab teha algust juba praegu nii aias, terrasil ja ka rõdul.
Hoolitse puude-põõsaste eest
Järgmiseks sammuks võiks olla viljapuude ja ilupõõsaste lõikamine. Aiapidaja kuldreegel on, et kui soovid sügisel suuri ja mahlaseid vilju, peab juba kevadel selle nimel pingutama hakkama. Muide, viljapuude pügamine pikendab ka nende eluiga. Algust võiks selle tööga teha juba märtsis või aprillis, kui külmakahjustuste oht vähenenud. Kindlasti ei tohiks lõigata aga siis, kui temperatuuripügal näitab alla miinus viie kraadi. Nii võivad okstesse lõhed tekkida ja kasu asemel teed sootuks puule kahju. Okste lõikamiseks peavad olema korralikud oksakäärid, saag, terav nuga ning kindel redel. Eemaldada tasub vanad ja katkised, liiga lähestikku ning risti kasvavad oksad. Mitte mingil juhul ei tohi jätta oksatüügast, sest läbi selle võivad puusse haigused levida. On levinud arvamus, et lõikekohti määrima ei pea, ent tegelikult tuleks seda ikkagi teha, vältimaks seenhaiguste teket ja soodustamaks paranemist.
Muru ootab väetamist
Aiatööde puhul tasub edasi liikuda muru väetamisega. Seda ei tohi teha aga enne, kui lumi on täielikult sulanud ning muld piisavalt tahenenud. Kui tahad, et muruvaip kasvaks ühtlaselt, oleks kena ja tihe, tuleks seda väetada vähemalt neli korda aastas. Aasta esimeseks korraks sobib hästi aprilli keskpaik või mai algus.
Ärata kasvuhoone
Kel aias kasvuhoone, siis seegi vajab korralikku koristust ning tuleks enne uute taimede istutamist läikima lüüa. Kui kasvuhoone on alles soovinimekirjas, siis et sellest juba sel suvel ja sügisel rõõmu oleks, on viimane aeg hakata soetamisega tegelema. Kuna väljaminek on kopsakas, tasub mõelda, kas raha selleks on endal olemas, võimalik lähiajal kõrvale panna või oleks selle soetamiseks vaja võtta laenu. Pea aga meeles, et kuna Eesti ilm on ettearvamatu, siis tuleb ka kasvuhoones ootamatute hallade ja sellest tingitud kahjustuste vältimiseks kasutada taimede katteloori.
Säti korda õuemööbel
Muude tegemiste kõrval pööra tähelepanu ka välimööblile. Alustada tuleks puhastamisest, millega tuleb kõige kiiremini toime korralik survepesur ja vahendid, mis vastavale materjalile mõeldud. Kui vaja, siis võib esemetele ka värske värvi- ning lakikihi kanda, et see terve hooaja kena välja näeks. Kui aiamööbel on väsinud, soovitame täpselt läbi mõelda, mida vaja oleks ning uurida, kust seda kõige mõistlikuma hinnaga osta. Hooaja alguses on valik kindlasti kõige laiem.
Kel oma aeda ei ole, siis samasugust hoolt nõuab tegelikult ka rõdu. Tee korda taimekastid, puhasta põrand ja vaata, kuidas on talve üle elanud õuemööbel.
Kui vaja, siis võta Raha24 appi
Kevadised turgutustööd lähevad kiiresti, kui kasutada korralikke töövahendeid, olgu selleks siis võimas oksalõikur, survepesur või hoopis turvaline redel. Nende soetamine koos aiamööbliga on suur väljaminek, mida iga pere eelarve teha ei luba. Mitme järelmaksu asemel tasub kaaluda hoopis Raha24 väikelaenu, mis on tagatiseta tarbimislaen ja sihtotstarve on kliendi enda otsustada.
Kindlasti tuleb aga iga laenuvajadus eelnevalt läbi mõelda ning veenduda, et soovitud asju on ka tegelikult vaja. Kui vajad nõu, milline Raha24 laenutoode sulle kõige paremini sobib, palu abi meie klienditoelt.