Saskia Alusalu – palju enamat kui kiireim naine jääl ja Raha24 reklaamnägu

#Raha24

Saskia Alusalu – palju enamat kui kiireim naine jääl ja Raha24 reklaamnägu

Saskia Alusalu on hetkel kindlasti üks tuntumaid sportlasi Eestis. Saskia on 38-kordne Eesti meister kiiruisutamises, olles rekordiomanik kõikidel distantsidel ning esimene Eesti naiskiiruisutaja taliolümpiamängudel, kus ta uisutas välja neljanda koha. 2018 aastal valiti Saskia Eesti Aasta naissportlaseks. Lisaks silmapaistvatele sporditulemustele on Saskia ka väga suure auditooriumiga mõjuisik sotsiaalmeedias.

Meie BB Finance Group’is nägime samuti Saskias potentsiaali ning 2018 aastal otsustasime õla alla panna tema arengule sportlasena. Nüüd, paar aastat hiljem, kui meil on käimas kampaania „Tähista naiseks olemist“, viisime Saskiaga, kui meie jaoks ühe väga eduka, tubli ja intelligentse koostööpartneriga, läbi väikese intervjuu, et tutvustada ka meie klientidele Saskiat olemust ning tema arengut sportlasena.

Saskia

Enne kõike muud oled Sa tuntud, kui Eesti kiireim naine jääl. Taoline saavutus on tulnud ilmselt tänu järjepidevale raskele tööle ning suure higi ja pisaratega. Ole hea ja räägi, kuidas Sa uisutamiseni jõudsid, kuidas sul tekkis see äratundmine, et Sa just uisutamisega soovid tegeleda?

„Olen pärit väikesest kohast nimega Adavere. Mind ei kasvatatud sportlaseks, aga juba lapsena mulle väga meeldis sporti teha. Aastal 2005 nägin ma kooli staadionile tehtud jääl ühte kiiruisutajat. Mäletan, et olin täiesti lummatud sellest, kuidas ta jääl liikus. Enne seda ei teadnud ma midagi kiiruisutamisest. Mõni aeg pärast seda hakkasid juhtuma erinevad väikesed, kuid elumuutvad asjad. Adavere koolil õnnestus saada Soomest vanu kiiruiske. Vaikselt hakkas usinamatest proovijatest välja kujunema uisutajate treeninggrupp. Kuigi teadmised puudusid, uisud olid vanad ja kehvad ning uisuplats väike, hakkas uisutamine mulle väga meeldima. Aastal 2011, kui olin 17 aastane, avanes võimalus minna elama ja treenima Saksamaale, 2000 kilomeetri kaugusele kodust. Pidin samal ajal ka lõpetama gümnaasiumi Eestis. Võtsin omale eesmärgiks sellega hakkama saada. See periood oli väga raske, kuna kogu minu aeg, mil ma parasjagu ei olnud jääl, pühendasin täielikult õppimisele. Õnneks suutsin hoida fookust ning lõpetada kool ja teha esimesi samme ehitades üles oma karjääri kiiruisutajana.“

Paljude jaoks on Saskia Alusalu nime kuuldes esimene meelde tulev sündmus Sinu suurepärane etteaste Pyeongchangi olümpiamängudel. Peale seda suurepärast tulemust pärjati Sind 2018. aastal Eesti aasta naissportlase tiitliga. Mis on muutunud Sinu elus pärast Olümpia mänge ning parima naissportlase tiitli saamist?

„Kindlasti on arvuliselt suurenenud inimeste hulk, kes tahavad minuga suhelda. Küll aga pole ma kindel, kas nad tahavad suhelda Saskia Alusaluga või Saskiaga...“ vastas Saskia esimese hooga. Lisades, et: „Tõsiselt hea meel on kuulda, et kui keegi on ostnud minu eeskujul uisud, teinud oma liuvälja või läinud trenni. Aga kõik muu on sama... Minu päevad on ikka samasugused - treenimine, söömine, magamine.“

Saskia

2019 aastal vahetasid Sa treenerit ja treenid nüüd Bjarne Rykkje pilgu all koos Norra uisukoondisega. Kuidas ja miks selline otsus sündis? Kuidas on koondise vahetus Sinu karjääri mõjutanud?

„Vastus sellele küsimusele on väga lihtne - ma uskusin Norra koondise treenerisse! Järjepideva treeningprotsessi läbiviimiseks ja arengu tagamiseks oli vajalik õpinguid välismaal jätkata, sest Eestis kiiruisutamisega professionaalsel tasemel tegelemiseks võimalused lihtsalt puuduvad. Alates aastat 2011 on mul Eestis olnud võimalik olla vaid alla 100 päeva aastas.

Enamus päevadel on 2 trenni - nädala keskel tavaliselt 1 ühe trenniga päev ja 1 puhkepäev. Tiheda reisigraafiku tõttu võib see olla aga ka reisipäev mitte puhkepäev. Treeningute pikkus jääb reeglina vahemikku 1h-5h.“

Üsna pea peale treeneri vahetust õnnestus Sul püstitada uus kiiruisutamise 3000 meetri Eesti rekord. Palju õnne uue rekordi puhul! Kuidas Sa hindad, kas see on uue koondisega koostöö tulemus?

„Aitäh! See oli tõesti hea sõit. Raske on öelda, mis täpselt, aga kindlasti on hea oma arengut ka numbrites näha.“

Räägi meile mõne sõnaga ka millised on Sinu tulevikuplaanid. Kas jätkad tippspordis või on Sul tuleviku suhtes mõned teised mõtted?

„Areng. Üks päev võib tähendada palju ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus seisavad arengu viidapostid, on toimunud midagi mis jääb.“

Lisaks silmapaistvale sportlaskarjäärile jälgib Sind Eesti mõistes ka väga suur auditoorium ka sotsiaalmeedias. Sa oled saavutanud nn suunamudija ehk influenceri staatuse. Kuidas see tiitel Sinu jaoks kõlab ja kas kuulsus sotsiaalmeedias on Sinu sportlaselu ka kuidagi mõjutanud?

„Ma kindlasti ei pea ennast influenceriks ja usun, et kõik inimesed peavad kuulama enda sisemist häält ning selle järgi tegutsema... Usun, et oleme "mõjutajate" kui toote elutsükli lõpus. Ehedus, pühendumus ja autentsus on tulev suund, "ehedad" asendavad "mõjutajad".“

Su postitused on alati väga hästi läbi mõeldud, kauni pildimaterjali ning vaimukate ja teravate sõnumitega. Millest sa inspiratsiooni ammutad?

„Aitäh :) Ma ei tea... Mulle meeldib lugeda nii teaduslikke artikleid kui ka raamatuid... Eks kõik mõtted tulevad kusagilt.“

Räägi meile paari sõnaga, kuidas Saskia Alusalu veedab aega siis, kui ta parasjagu treeningutel ning võistlustel ei ole. Kuidas puhkad, lõõgastud ning kogud energiat uuteks saavutusteks?

„Nii nagu tippspordiks vajaliku eelarve kokku paneme on ka korralduslik pool Eestis viimastel aastatel jäänud suuresti kahjuks või õnneks sportlaste enda õlgadele. Seega läheb päris suur osa ajast ja energiast treeninglaagrite ja võistluste jaoks reiside ning sellega seonduva tugitiimi korraldamiseks. Samuti taastusprotseduurid, varustusega tegelemine jne. Mulle meeldib lugeda ja viibida võimalikult palju looduses. Lähedastega koos olemine annab samuti palju energiat.“


Veel samadel teemadel

Vali summa
100 €
5000 €
Vali periood
4 kuud
60 kuud
Osamakse
0 €
Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest!